Jak vybrat elektrické autíčko

Elektrické autíčko pro děti je v posledních letech hitem hračkáren. Malé Mercedesy, kabriolety, buginy nebo traktory fascinují jak děti, tak rodiče. Vyberte i vy to správné elektrické autíčko pro malého řidiče nebo řidičku. Ale pozor, snadno se může stát, že ti nejmenší budou mít nejlepší auto z celé rodiny.

Jak vybrat elelktrické autíčko

Nabídka elektrických vozítek je široká. Díky tomu si určitě vyberete to vaše snové. Trochu vám s výběrem poradíme v následujícím průvodci.

Obsah: 

Některé vlastnosti mají všechna elektrická autíčka společné, jindy se liší a vy musíte zhodnotit, co pro vás bude nejlepší.

Jak fungují elektrická autíčka? 

Vsechna autíčka jsou bezpečné a zábavní zmenšneniny velkých bouráků. Fungují na dobíjecí baterie. Když s autíčkem dojezdíte, připojíte jej na adaptér do zásuvky a nejlépe přes noc nabijete do plna.

Princip řízení autíčka je většinou dvojí. Buď řídí přímo děti z auta, nebo rodiče převezmou ovládání pomocí dálkového ovladače.

Všechna autíčka jsou bezpečná a certifikovaná. Rychlost je většinou podobná rychlosti chůze (3-7 km/h), ale můžete najít i rychlejší modely. Autíčka se sliší designem, silou, velikostí a dalšími atributy. Naučte se o nich více, ať vyberete to pravé autíčko pro vaše dítě. 

Jak postupovat ve výběru? 

Elektrická autíčka pro děti podle věku 

První výběr můžete udělat podle toho, pro jak staré dítě autíčko kupujete. Většina elektrických autíček je určena pro děti od 3 let. Nicméně díky bezpečnosti, velikosti a rychlosti autíček se rodiče nebojí pořizovat je už i mladším dětem. Mnoho našich malých zákazníků jsou děti od 1 - 1,5 roku. To už všechny děti stabilně sedí a dokáží si takovou jízdu naplno užít. Samostatné řízení je pro ně sice ještě složité, ale díky dálkovému ovládání pro rodiče to není problém. 

U autíčka pro nejmenší je dobré vybírat modely které mají:

 • pozvolný start
 • pětibodové bezpečnostní pásy
 • ne příliš velký objem vozidla
 • pohodlně tvarované sedadlo, volitelné posuvné nastavení vzdálenosti sedadla k pedálu plynu
 • zvukové efekty – možnost připojení vlastního zařízení MP3, karty SD
 • měkká kola EVA s pěnovou výplní, gumová nafukovací kola, eventuálně plastová kola s gumičkou pro pohodlnou jízdu na nerovném terénu (štěrk, dlažební kostky, tráva…)
 • nejdůležitějším doplňkem je dálkové ovládání, nejlépe s frekvencí 2,4 GHz, díky kterému bude mít rodič plnou kontrolu nad vozidlem
 • pohon jednoho motoru pro malé dítě určitě vystačí
 • doplňkový efekt – například houpání 

Starší řidiči od 3 let už zvládnou točit volantem sami a vyjížďky pro ně získají zase nový rozměr.

Pro starší děti můžete volit autíčka s více příslušenstvím jako je osvětlení, zvukové efekty nebo zavazadlový prostor. Také už hledejte silnější autíčka s pohonem mininálně dvou motorů. Zároveň už začíná záležet na značce. Děti vás možná překvapí, kolik znají typů aut a bude pro ně velký zážitek mít své vlastní jako malou kopii opravdového Mercedesu nebo BMW. Bezpečnostní pásy postačí dvoubodové. 

Děti rostou jako z vody a pokud hledáte autíčko pro děti starší 5 let, při výběru nezapomeňte zkontrolovat nosnost autíčka. Také bychom vám doporučili výkonnější autíčka nebo taková, která zvládají větší rychlosti. Zkuste se také podívat do kategorií terénních autíček pro děti, elektrických čtyřkolek nebo buggy. 

Autíčka podle značky 

Další, co vás bude možná zajímat je značka autíčka. Mnoho velkých značek propůjčila své licence i jejich menším modelům. Proto není problém aby se vaše děti proháněly v Lamborghini, Land Roveru, Chevroletu, Audi nebo Mercedesu.

Největší výběr je u dětských autíček Mercedes Benz. Dětské Mercedesy jsou nejčastěji ve stylu SUV, robustnější autíčka s mohutnou maskou. Najdete mezi nimi ale i elegantní veterány nebo terénní čtyřkolky. A nechybí ani kamiony Mercedes.

Další značka, která nabízí mnoho dětských autíček je Audi. Její modely jsou o trochu blíže sportovnímu stylu, ale stále s velkou elegancí.

Elektrická autíčka pro děti Ford nabízejí širokou škálu různých modelů. Včerně například policejních vozů.

Dětská elektrická autíčka BMW se pyšní oblíbeným typem X6 ale také sportovním žihadlem I8 nebo retro vozem BMW 507.

Pokud hledáte něco speciálního můžete vybírat Jaguara, Volvo nebo Laborghini. I takto prestižní značky propůjčily své logo těmto hračkám. 

Jak vybrat elektrické autíčko pro děti Audi

Elegantní sporťák Audi R6 Spyder 

Výkon, baterie, motory elektrického autíčka 

Až budete číst technické popisy, nenechte se vykolejit. Většina parametrů dětských autíček není složitá. Pro větší přehlednost pro vás máme jejich seznam s vysvětlivkami. 

 • Motory – čím více a čím výkonější motory autíčko má, tím bude silnější. Silné auto zvládne i jízdu do kopce, nebo uveze těžší náklad stále stejnou rychlostí.
 • Baterie – popisuje kolika a jak silnými bateriemi je autíčko vybavené. Silná baterie vydrží větší zátěž a delší jízdu, ale také ji musíte déle dobíjet. 
 • Doba nabíjení – jak dlouho bude trvat, než bude autíčko plně nabité? U většiny modelů je to v průměru 8-10 hodin. Proto je nejlepší autíčko nabíjet přes noc.
 • Provozní doba – Jak dlouho bude autíčko fungovat na jedno nabití? V průměru je to kolem 1 - 2 hodin.
 • Typ kol – Některá autíčka mají kola z měkké EVA pěny. Čím měkčí je materiál kol, tím lépe a hlavně pohodlněji auto zvládne drsnější povrch nebo různé nerovnosti.
 • Váha – Dejte si na ni pozor zvláště pokud plánujete autíčko například vynáše do bytu po schodech. Velké modely s velkou nosností už by se pronesly. 
 • Nosnost – Nesnost se pohybuje od 20 kg pro menší děti do 50 kg (nebo u výjimečných modelů i pro dospělé do 110kg) u dvoumístných autíček nebo autíček pro velké děti. 

Bezpečnostní prvky elektrického autíčka pro děti 

Že myslíme na bezpečí dětí je samozřejmostí. I když jsme z běžného života zvyklí, že auta mohou být nebezpečná, ta dětská elektrická jim jistě neublíží.

Abyste si tím mohli být jistí, jsou autíčka vybavena různými bezpečnostními prvky.Nejprve jsou to bezpečnostní pásy, které předchází tomu, že by se děti rozhodly jen tak vystoupit za jízdy.

Autíčka brzdí sama automaticky po uvolnění pedálu plynu. Nemůže se tedy stát, že to děti příliš rozjedou a nebudou vědět, jak zastavit.

Dálkové ovládání má vždy přednost nad ovládáním přímo z auta. Díky tomu může rodič vždy zasáhnout. Některé modely mají také nouzové tlačítko stop, které zastaví autíčko okamžitě.

Na to, že má autíčko všechny bezpečnostní prvky dbejte hlavně pokud vybíráte autíčko pro nejmenší. 

Speciální typy autíček 

Není autíčko jako autíčko. Možnosti výběru elektrických autíček se rozrůstají do nekonečna. Děti mohou jezdit na traktoru, v náklaďáku, ve veteránu nebo řídit policejní auto.

Terénní autíčka 

Pokud byste rádi vyrazili s elektrickým autíčkem i do přírody a náročnějšího terénu, potom vás jistě zaujmou terénní modely. Pro náročnější jízdy vybírejte autíčka typu 4x4 s velkými koly z měkého materiálu.

Autíčka pro dvě děti 

Máte dva sourozence a oba by se rádi proháněly v elektrickém autíčku? To není problém. Hledejte kategorii dvoumístných autíček. Ta mají větší nosnost a dvě pohodlné sedačky. Nosnost těchto autíček by měla být větší, alespoň 35 kg.

Elektrická autíčka pro dvě děti

Elektrická autíčka pro dvě děti jsou skvělým dárkem pro sourozence. 

Autíčka pro děti i rodiče 

Chtěli byste se také svézt? Některá autíčka jsou vybavena takovou nostnstí, že se v nich mohou s dětmi svézt i rodiče. Hledejte mezi modely 6x6. Například Mercedes G63 6x6 uveze až 110 kg. V takovém fáru se můžete vydat na cestu společně a užít si autodrom hned u vás za domem.

Autíčka pro holky 

Samozřejmě, že všechna elektrická autíčka jsou i pro holky. Každá dáma určitě zvládne nablískaný černý sporťák. Ale kdybyste vaší prinezně chtěli pořídit něco jen pro ni, můžete vybrat jeden z elegantních růžových modelů.

Retro autíčka 

Jaká pocta je to projet se v opravdovém veteránu. I eleganci staré doby si můžete užít s elektrickými autíčky pro děti. Některé modely věrně napodobují legendární vozy z 20., 30. nebo 50. let.

Tematická autíčka 

A pokud je vaše ratolest fascinovaná traktory na polích nebo nemůže odtrhnout oči od policejní sirény, můžete mu pořídit speciální autíčko pro něj. V nabídce najdete kromě traktorů a policistů také kamiony, motorky nebo čtyřkolky.

Příslušenství a vychytávky 

Doufáme, že už se teď v nabídce orientujete trochu lépe. Pojďme se tedy podívat na různé dodatkové příslušenství, které můžete s elektrickým autíčkem dostat.

 • Hudební panely – dnes už je většina autíček vybavena hudebním panelem s MP3 přehrávačem, slotem na USB nebo SD karty. Díky tomu mohou děti v autíčku poslouchat oblíbené písničky, nebo pohádky.
 • Světelné efekty – Lepší modely autíček rozsvicují přední i zadní světla a vypadají pak ještě o něco důvěryhodněji.
 • Zvukové efekty – Aby to byl opravdu zážitek, některá autíčka mají i zvukové efekty jako například zvuk startování nebo klaksonu.
 • Otevírání dveří – Některá autíčka mají dveře na pevno zavřená. Nejsou to ale všechny, některé typy mají otevírací dveře jako pravé auto.
 • Luxusní sedačka – čím lepší autíčko, tím lepší sedačka. Pro pohodlnou jízku mají autíčka polstrované sedačky z koženky nebo kůže.

A kolik to bude stát? 

Ceny elektrických autíček pro děti se liší podle výkonu, vybavení i značky. Nejlevnější autíčka stojí kolem 3500 Kč. Průměrná cena se pohybuje okolo 5 000 Kč. Dvoumístná a větší autíčka stojí okolo 10-15 tisíc Kč. A ty nejlepší a velmi speciální autíčka (například čtyřmístná Buggy UTV) stojí až 30 tisíc Kč.